Pravé pánské Barber shopy v ČR

Poslední dobou se v České Republice začaly objevovat klasická pánská holičství. Narazit na ně můžete nejen v Praze, pomalu, ale jistě se dostávají do různých koutů ČR.

Pravé Barber shopy vznikaly v průběhu 19. století. Od konce 19. století po II. Světovou Válku byly vnímány jako místo, kde se necháte nejen ostříhat či oholit, ale rovněž získáte aktuální zprávy a promluvíte si s přáteli. Mnoho zákazníků navštěvovalo Barber shopy denně. Zkrátka a dobře, to byly zlaté časy všech Barber shopů. Po nástupu výrobních gigantů jako Gilette, apod., se dostaly Barber shopy do ústrání. Tyto firmy nabízely alternativu ke klasickému holení v podobě bezpečnějších holících strojků. Důležitou roli sehrála také hospodářská krize, která přiměla většinu pozůstalých zákazníků sáhnout po levném strojku a ušetřit tak peníze za návštěvu Barber shopu. Téměř smrtící ranou bylo postupné otevírání spojených salónů pro pány i dámy. Do roku 1990 byly Barber shopy téměř vymírajícím druhem podniků, přesto se však karty postupně obrací a Barber shopy dnes zažívají renesanci.

Jak má správný Barber shop vypadat?

Všude na vás musí koukat luxus, musíte se cítit pohodlně, uvolněně a především, personál by měl být přátelský a milý. Kombinace těchto věcí má navodit příjemnou atmosféru tak, aby se návštěva Barber shopu stala výjimečným zážitkem.

Jaké služby mohu očekávat, když zajdu do klasického Barber shopu?

Určitě perfektní úpravu vousů či dokonalé oholení a klasický střih vlasů. Vše musí být na špičkové profesionální úrovni.

Proč zajít do Barber shopu?

To je jednoduché. Pokud funguje Barber shop dobře, budete vypadat skvěle a hlavně, odnesete si také dobrou náladu a krásný zážitek. V dnešním uspěchaným světě působí Barber shopy jako oáza v poušti, kde se vám na chvíli zastaví čas. Je to prostě relax k nezaplacení.

Vyzkoušeli jsme jeden konkrétní Barber shop v Plzni, článek si můžete přečíst zde.

Facebook Sdílet článek