Oleje na vousy The Audacious Beard Co.

Rukama, resp. spíše vousy mi prošlo již mnoho produktů na úpravu / údržbu vousů, zejména olejů na vousy. Od celosvětově známých značek jako je např. Captain Fawcett, až po méně známé či vyloženě neznámé značky. „Kapitán“ je proslulý vysoce kvalitním zbožím. Bohužel zde jde ruku v ruce s kvalitou i cena a ta je skutečně celkem vysoká. Posuďte sami. Olej na vousy za cca 1.100,- Kč (50 ml) je už celkem dost. Mě naštěstí právě baví hledat méně známé výrobce, kteří se drží stále ruční výroby z ryzích přírodních ingrediencí, kde kvalita produktů je také vysoká, ale cena je stále na rozumné úrovni. Hledání a zkoušení jsem obětoval hodně času a úsilí, ale výsledek za to stojí.
Severně od Londýna ležící městečko Lincolnshire je domovem malé společnosti The Audacious Beard Co., společnosti, která vyrábí pouze produkty pro nás muže (s vousy), kteří chtějí být upravení. Stěžejním produktem jsou oleje na vousy, vyráběné ve 3 různých vůních. V nabídce je však také balzám na vousy, vosk na knír a mýdlo na vousy. Největší specialitou je pak mýdlo na vousy s ovčí vlnou. O všech těchto produktech si povíme něco příště. Vše je ručně vyráběno z čistě přírodních ingrediencí té nejvyšší kvality (olej ze semínek hroznů, bambucké máslo, včelí vosk, atd.). Níže se podíváme blíže na oleje na vousy The Audacious Beard Co.
Oleje na vousy jsou dostupné v lahvičkách o objemu 10 ml a 30 ml. Obě lahvičky jsou vybaveny pipetou pro snadnou aplikaci přímo do vousů či do dlaní s následným vmasírováním do vousů. Tmavé lahvičky dále poskytují olejům ochranu před světlem. Nyní se podíváme na to nejdůležitější, na obsah.
Jak jsem již psal. Na výběr jsou 3 různé vůně a to Buccaneer, Woodsman či Wood Chopper. Každá má trochu odlišnou vůni, přesto mají podstatu podobnou a všechny obsahují 4 různé přírodní oleje a vitamín E. Dokonale tedy vyživují vousy i pokožku pod nimi. Všechny 3 oleje jsou zaměřeny na vůni s nádechem dřeva. Buccaneer má například sladší tóny (exotické koření, rum), Woodsman poskytuje svěží vůni lesů a na konec Wood Chopper přináší ostřejší a nejvýraznější vůni dřeva v kombinaci s pepřem. Řekl bych, že si vybere každý. Pokud se nemůžete rozhodnout, kterou vůni vyzkoušet, můžete si pořídit zvýhodněný set všech tří olejů po 10 ml s balzámem na vousy.
Aplikace olejů je pořád stejná. Pár kapek přímo do vousů či do dlaní s následným vmasírováním do vousů. Doporučuji 4 – 6 kapek. Výhodou olejů The Audacious Beard Co. je také to, že příjemné osobité vůně rozhodně nepřebijí vaší kolínskou či parfém. A tak to má být.

Facebook Sdílet článek