Návštěva Holičství u Paulího

Po článku věnovaném pravým pánským barber shopům v ČR následuje článek s osobní zkušeností s jedním z nich. Konkrétně jsem se podíval do plzeňského Holičství u Paulího.

Paulí neboli Pavel Vavřík je zakladatel Holičství u Paulího a pravý gentleman. Po vstupu do holičství mě přivítal s úsměvem na tváři a dobrou náladou. Hned je jasné, že zde to bude příjemně strávený čas.

Kochám se nádherným interiérem (cihlové stěny, krásná zrcadla, stylové doplňky, atd.) a sotva jsem se rozkoukal, už mě Paulí vede ke svému křeslu. Usedám do pohodlného koženého křesla a dostávám na výběr kávu, whisky nebo Pilsner Urquell. Zvolil jsem si pivo plzeňské.

Jelikož jsem dostal voucher na klasické stříhání a úpravu vousů od své manželky jako dárek k Vánocům a pořád jsem objednání odkládal, nejbližší volný termín byl začátkem března. Vlasy i vousy jsem měl už pořádně přerostlé. Pro Paulího žádný problém, dokonce je to údajně i lepší, protože je díky tomu více možností střihu.

Styl nového účesu nechávám zcela na Paulím a udělal jsem dobře. Klasický styl s patkou na stranu vypadá skvěle a jednoduše se upravuje.

Následují procedury s úpravou vousů (nahřátí horkým ručníkem, olejíček před holením, apod.) a máme téměř hotovo. Účes mám stylový, vousy upravené – konečně nevypadám jako yetti.

Po celou dobu panovala přátelská atmosféra, hrála stylová hudba a to vše dokázalo vytvořit z návštěvy holičství nevšední zážitek. Tak to má být.

Holičství u Paulího se nachází v Rooseveltově ulici 10 v Plzni, kousek od náměstí Republiky. Kompletní informace a online objednávkový systém naleznete na stránkách www.holicstviupauliho.cz.

Facebook Sdílet článek