Konec zarůstání nehtů

Zarůstání nehtů je velmi nepříjemným jevem. Do této velmi bolestivé situace se můžete dostat špatným střiháním nehtů či špatnou obuví. V tom nejhorším případě obojím. Připomeňme si, že nehty by se měly stříhat do roviny tak, aby nevznikaly zaoblené kraje nehtů. Při špatném zastřihnutí vzniká možnost zanechání malého kousku nehtu v nehtovém lůžku a následkem je vznik zánětu z důvodu zarůstajícího nehtu. Špatná obuv (těsná obuv, špatně větraná, apod.) způsobuje nadměrné otlaky nehtových lůžek a rovněž může způsobit tyto problémy.

Jaké jsou řešení již vzniklého zarostlého nehtu? Osobně jsem vyzkoušel nespočet možností (od svépomocného pedikérského zákroku až po babské bramborové zábaly). Pokud je problém na začátku, tj. cítíte mírnou bolest, doporučuji navštívit pedikúru. Určitě se Vám pokusí ulevit a odstranit zarostlý nehet. Několikrát jsem se díky pedikúře vyhnul druhé možnosti a tou je chirurgický zákrok. Tento skutečně nepříjemný zákrok odstraní oteklý val prstu a společně s ním i minimálně polovinu nehtu. Hojení je většinou zdlouhavé a velmi bolestivé. I já mám bohužel za sebou tento zákrok a možná i díky této zkušenosti si dávám na zarostlé nehty větší pozor. Poslední možností je použití speciální tinktury na zarostlé nehty.

Možná se to zdá jako nesmysl, ale skutečně tyto tinktury mohou odstranit bolesti spojené se zarostlým nehtem. Princip fungování je vcelku prostý. Látky obsažené v těchto tinkturách pomáhají změkčovat nehty a tím i onen vrostlý nehet. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že bolest opadá po cca 2 – 3 dnech. Nutno ovšem podotknout, že se může stát, že zarostlý nehet způsobil již takové poškození a silný zánět, že tinktury nemohou již pomoci. Proto je dobré nasadit léčbu pomocí tinktur ihned.

Do nedávné doby byla k dostání tinktura od firmy Scholl, konkrétně produkt pod názvem Toenail. Používal jsem ho spokojeně několik let. Nicméně z neznámého důvodu se přestal vyrábět. Nenechal jsem to jen tak a zeptal se výrobce proč tak učinil. Po týdnu jsem obdržel tuto informaci:

„Je nám líto Vám oznámit, že produkt Toenail softening solution nebude možné zakoupit, jelikož již není vyráběn a nebude zaveden náhradní výrobek.

Portfolio produktů je přizpůsobeno měnícím se očekáváním spotřebitelů.“

Byl jsem tedy velmi zklamán a začal s hledáním alternativních produktů. Hledání bylo velmi obtížné, nicméně jsem se dobral ke zdárnému konci a s radostí přivítal u sebe doma produkt od německé firmy Gehwol, specialistů na péči o nohy vyrábějící produkty speciálně pro pedikér(k)y. Malá lahvička vychází orientačně na 220 Kč, ale vystačí vám na velmi dlouho, stačí pár kapek na postižené místo a za 2 – 3 dny bolesti ustoupí.

 

Při hledání jsem narazil na velmi zajímavou firmu www.ptservis.cz, kde jsem získal nejen daný produkt, ale také cenné informace v oboru sportovní výživy a zdravého životního stylu.

Závěrem všem přeji co nejméně zarostlých nehtů.

Facebook Sdílet článek