Káva a kávová kultura – I. díl kávového miniseriálu

Požádal jsem svého kamaráda Petra, milovníka a znalce kávy, zda by se nechopil pera (klávesnice) a nenapsal pár vět o tomto oboru. Petr řekl ano, a tak níže začínáme miniseriál věnovaný kávě a všemu co s ní souvisí. Tento nápoj působí blahodárně na náš organismus a právě z tohoto důvodu jsem rád, že se mu můžeme na našem webu chvíli věnovat. Díky, Petře 🙂

Slovo autora:

Vstup do tohoto světa provoněného aromaty ořechů, květin a tropického ovoce, je nutný si předem pečlivě rozmyslet, protože se jedná o svět, kterému velmi snadno a rychle podlehnete a věřte, že cesta ven z tohoto okouzlujícího a návykového světa není jednoduchá.

Ať jste jedním z lidí, kteří svoji kávu v šálku milují a nedovedou si bez ní svůj den představit nebo jen někým kdo hledá zajímavé čtení, případně se nevyzná v rozmanitém množství názvů všech možných nápojů z kávy, je tento seriál to pravé právě pro Vás. Rád bych podotkl, že nejsem provozovatelem kavárny, baristou, nákupčím kávy či jejím pěstitelem, ale jsem pouze jedním z mnoha lidí, které kávový svět okouzlil a je pro mě koníčkem a potěšením.

Dlouho jsem přemýšlel, čím náš kávový miniseriál začít. Bude lepší začít druhy nápojů, odrůdy kávy, pražením, zpracováním, … ve směti otázek v mé hlavě Jak? Kde? Kdy? Co? Proč? si uvědomím, že nejlepší bude začít jak jinak než od začátku, a to zodpovězením a znázornění celého cyklu cesty kávy, který zjednodušeně obsahuje jednotlivé body seřazené za sebou.

Velmi povedené zpracování jsem viděl na loňském festivalu v Brně na „Týdnu kávy 2016“ a jejich rubriku „Cesta kávy“ jsem se rozhodl použít, protože krásně a velmi zjednodušeně popisuje, co vše se musí stát než si při domácí pohodě, v práci nebo na cestě můžete vychutnat právě Váš oblíbený šálek lahodné kávy.

Zdroj obrázku: www.tydenkavy.cz

Facebook Sdílet článek