Cenově dostupný zastřihovač vousů

Po přibližně deseti letech mě opustil můj drahocenný služebník, zastřihovač vousů Philips QT4050. Již nefungující baterie znamenala holení pouze při zapojení do sítě. Nabíječka navíc měla již popraskanou gumovou izolaci kabelu a holení začínalo být až moc adrenalinovým zážitkem. Budiž mu další krámy v kontejneru na elektroodpad lehké.

Jednalo se o výborný zastřihovač, který měl regulaci výšky střihu v rozmezí od 1 do 18 mm v krocích po 1 mm. Ve výbavě bylo také odsávání zastřižených vousů a sběr do zásobníku, který stačilo jednoduše po naplnění vysypat. K odsávání mám krátký komentář. Dovedu si představit, že odsávání může fungovat dejme tomu z 75%, nicméně já zastřihovač využívám i na delší vousy a tam se účinnost výrazně snižuje a tak máte stejně v koupelně po holení nepořádek. Možná ne tak velký jako bez odsávání, ale úklidu se zkrátka a jednoduše nevyhnete. Pro mě je tato funkce tedy bezvýznamná. Při výběru nového strojku jsem funkci odsávání vousů vypustil. Chtěl jsem možnost regulace výšky střihu bez nutnosti výměny nástavců, dlouhou výdrž baterie a rychlé nabíjení, titanové čepele a možnost oplachování ve vodě. V ceně kolem 1000 Kč jsem po delším hledání našel jasného vítěze – Philips QT4015. Jedná se o strojek, který splňuje všechny moje požadavky. Rozsah má sice menší než můj původní zastřihovač – „pouze“ 0,5 – 10 mm, ale v krocích po 0,5 mm. Umí tak na tváři vytvořit i upravené strniště a to je fajn. Po hodině nabíjení je k dispozici perfektní maximální výdrž baterie 90 minut. S tímto výsledkem jde ruku v ruce řada výhod, například pohodlí při cestování, nízká potřeba elektrické energie, atd.

Tento strojek mohu bez váhání všem vřele doporučit. Zakoupení je možné téměř všude, od Mallu až po leckterý konzum s rohlíky.

Facebook Sdílet článek